#1 - Faction Sunucuları İçin Harika 3 Eklenti

ReklamAlani ReklamAlani ReklamAlani

irfandumanx

ApiaTeam
Yönetici
27 Mar 2019
68
9
800
17
İstanbul
  • Hediye Bu Parası Söylenmez


Merhabalar, MCDeyiz üyeleri! Biliyorsunuz ki NovaCraftTR, MineWorkTR ve FutureMC ile Faction bilgimizi baya sağlamlaştırdık ve bir çok tecrübeler kazandık. 
Korkmayın Minions ya da Casino eklentileri önermeyeceğim :D Bu arada Faction, Essentials ya da Auctions gibi eklentiler de önermeyeceğim. Her sunucuda bulunmakta zaten. Bu bilgi birikimi ve tecrübeye dayalı olarak sizlere Faction sunucuları için harika 3 eklenti tanıtacağım. Bu ilk bölümü olacak ve devamını getireceğim. Bu eklentileri global olarak da değerlendirdim ve bazı eklentiler SkyBlock için de fazlasıyla uygun ya da Survival için. Bu arada eklentilerin çoğu paralı, bedava alternatifleri bulunmakta ama çoğu desteksiz kaldığı için buglı ve ben size en güzelini tanıtmak istediğimden eklentilerin çoğunu paralı seçtim ve seçeceğim :( Bu konu eklentilerin detaylı anlatılması için açılmadı fakat istek olursa eklentilerin detaylı anlatımı gelebilir (Videolu da anlatabiliriz). 
İlk olarak sizlere DropEdit eklentisinden bahsetmek istiyorum. Bu tarz eklentiler bloktan, yaratıklardan, hayvanlardan veyahut balıklardan düşecek her türlü eşyayı düzenleyebilmenizi sağlıyor. DropEdit 2 piyasadaki en kapsamlı eklenti yani üç, dört eklenti ile yapabileceğiniz şey bir eklentide toplanmış. Bu da insanı fazlasıyla memnun ediyor. Bu eklenti Survival türünde de çok fazla kullanılıyor. Yabancıların Faction tarzı Survival'ın baya PvP'leşmiş hâli olduğu için bu eklentilere fazlasıyla denk gelebiliyoruz. Türkiye'de ise kullanımı çok az. Bu tarz eklentiler sunucunuzu açıkçası zenginleştirmekte :) Kesinlikle eklenti israfı olmayıp sizi pişman etmeyeceğini düşünüyorum. Developer'ın ise aktif birisi olması ve direkt 1.14 desteği getirmesi ise bu eklentiye gözünüzü kırpmadan, güvenerek para verebileceğiniz anlamına geliyor benim için.
Eklenti fiyatı
9,99. Desteklediği sürümler ise 1.8 ve 1.14 dahil olmak üzere arasındaki tüm sürümler.
(Erişilen siteye kayıt olunması gerekmektedir) 

İkinci olarak bahsetmek istediğim eklenti ise DeluxeChat. Neredeyse tüm yabancı sunucularda bulunmakta, Türkiye'de ise örneği hiç yok denilecek kadar az fakat gün geçtikçe artıyor diyebilirim. DeluxeChat bir json mantığı ile çalışmakta. Sohbette ismimizin üzerine gidilirse json tarzında bir mesaj çıkar ve hatta sohbet üzerinde ismimize tıklanırsa özel mesaj gönderme bile aktif edilebilir. Yabancıların neredeyse tüm Faction sunucularında bulunur ancak SkyBlock gibi bir oyun türüne de kesinlikle çok yakışacak bir eklenti. Minecraft verilerini sunmayı bırakın sohbet üzerinde adamın nerede oturduğu bile yazılabilir :D Ping, Öldürme - Ölme, Klan ismi, Klan parası gibi gibi aklınıza gelebilecek tüm Survival, Faction ve SkyBlock gibi oyunların verilerini barındırmakta. Clip'in çok aktif bir developer olduğunu ve hemen 1.14 desteği getirdiğini de unutmayalım. Gözünüzü kırpmadan paraya kıyacağınız eklentilerden. Pişman olmayacaksınız, deneyin. 
Eklenti fiyatı $7,50. Desteklediği sürümler 1.8 ve 1.14 dahil olmak üzere arasındaki tüm sürümler.
(Erişilen siteye kayıt olunması gerekmektedir) 


Üçüncü olarak bahsetmek istediğim eklenti ise namıdiğer RedClockDetector. Bu eklentiyi FutureMC ve MineWorkTR'de kullandığımı belirteyim ve bana göre küçük sıkıntıları bulunmakta ama bunları nasıl düzeltebileceğiniz hakkında bir fikrim var. Açıkçası eklentinin faydası çok büyük çünkü kızıltaş sistemleri ile sunucuların ne denli laga girdiği az bilinir. Bu eklenti sunucunuzu zorlayacak her türlü kızıltaş sistemlerini otomatik veya size bağlı olarak durdurmakta. Bu eklenti SkyBlock için çok sıkıntı yaratacak bir eklenti, Faction için de öyle aslında. Kızıltaşların amacı işlerimizi kolaylaştırmaktır ve Faction ya da SkyBlock sunucularında işlerimizi kolaylaştırmak için yaptığımız sistemleri bozabilmekte bu eklenti ama otomatik moda alırsanız. İşte size önerim burada, manuel olarak yani size bağlı olarak kullanın. Size bağlı olarak kullanımda sohbetinize bir uyarı gelir, bu kızıltaş sistemi sunucu zorluyor ve bir şeyler yap gibi. Komuta tamamen sizin elinizde, isterseniz o kızıltaş sistemine ışınlanarak ne amaçla yapıldığını anlayabilir ona göre engelleyebilirsiniz. Yani adam kendi işini kolaylaştırmak için yaptıysa engellemezsiniz, ancak sunucuyu laga sokuyorsa ve o sistem bir işi kolaylaştırmıyorsa, o sistemi engelleyebilirsiniz. Böylece bir kızıltaş sistemi yaptım ve bu eklenti otomatik olarak engel oldu sıkıntıları yaşamazsınız. Açıkçası sevdiğim ve önerdiğim bir eklenti. Bu eklentiyi geliştiren Developer'ın bir süredir aktif olmaması maalesef eksi bir durum ve hâlâ 1.14 desteği gelmemiş durumda.
Eklenti fiyatı $1,50. Desteklediği sürümler 1.8 ve 1.13 dahil olmak üzere arasındaki tüm sürümler.
(Erişilen siteye kayıt olunması gerekmektedir) 


Eklenti fiyatları dövizden kaynaklı pahalı gelebilir fakat yapacak bir şey yok. Alternatif olarak önerilerinizi ya da fikirlerinizi bize bildirebilirsiniz. Açıkçası bu çok hoşuma gider. Devamı için takipte kalın!