Minecraft Earth, Türkiye'de de İndirilebilir Olacak! Hangi Cihazlardan Oynayabilirsiniz ?

Neden MCDeyiz.COM Üyesi Olmalısınız ?

Aramıza Katılmak İçin Bir Sebep Gerekiyorsa Seni Neden MCDeyiz.COM Üyesi Olmalısınız ? Sayfamıza Bekleriz..
Daha Az Reklam, Daha Çok Kaynak Üstelik Ücretsiz!

oSoloTurk

BİZ MCDEYİZ
Yönetici
27 Mar 2019
113
9
185
17
Kocaeli
Minecraft Earth, Türkiye'de de İndirilebilir Olacak! Hangi Cihazlardan Oynayabilirsiniz ?

Dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olan Minecraft’ın artırılmış gerçeklikli mobil sürümü Minecraft Earth, bazı ülkelerdeki kullanıcılara sunulmaya başlandı. Oyun, ülkemizde ise bu yıl sonunda indirilmeye açılacak.

Minecraft Earth Nedir ?
Daha önce Minecraft Earth Duyuruldu! konumuzda bahsettiğimiz üzre Minecraft Earth VR desteğiyle yaptığınız yapıları gerçek dünyaya taşımanıza olanak sağlayan bir arttırılmış gerçeklik uygulaması. Üstelik söylenenlere gere o an aynı mekanda olan birçok kişi aynı yapı üzerindede çalışabiliyor.
Daha fazla detay için hemen tanıtım videosunu izlemenizi öneririz.

Hangi Cihazlardan Minecraft Earth Oynayabilirsiniz ?

IOS Listesi
  • iPhone 11 Pro​
  • iPhone 11 Pro Max​
  • iPhone 11​
  • iPhone XS​
  • iPhone XS Max​
  • iPhone XR​
  • iPhone X​
  • iPhone 8​
  • iPhone 8 Plus​
  • iPhone 7​
  • iPhone 7 Plus​
  • iPhone 6S​
  • iPhone 6S Plus​
  • iPhone SE​
  • iPad Pro (Tüm modeller)​
  • iPad Air (3. nesil)​
  • iPad mini (5. nesil)​
  • iPad (5. nesil ve sonrası)​
  • iPod touch (7. nesil)​

Android Listesi
  • Blackshark Shark 1S​
  • Google Pixel​
  • Google Pixel XL​
  • Huawei Nexus 6P​
  • LG Nexus 5X​
  • LG LG G6​
  • LG V30+​
  • LG V30​
  • Motorola Moto X (4)​
  • Motorola one​
  • Motorola Moto G (6)​
  • Samsung Galaxy TabS3​
  • Samsung Galaxy J5​
  • Samsung Galaxy A8+ (2018)​
  • Samsung Galaxy J7​
  • Samsung Galaxy A30​
  • Samsung Galaxy J5 Pro​
  • Samsung Galaxy A70​
  • Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Yukarıda listelenen cihazların bazıları ARCore özelliğini destekliyor ancak performansları düşük olduğu için hala uyumlu değiller. Ayrıca oyuncular, bazı forumlarda ve tartışmalarda aşağıdaki telefonlarda da sorunlar yaşandığını belirtiyor:
  • Motorola G6 Play​
  • Galaxy A70​
  • Galaxy S8 Active​
  • RazerPhone​
  • LG K30​
sayfasında Minecraft Earth için bir gereklilik olan ARCore'u destekleyen cihazları bulabilirsiniz. Eğer cihazınız yukarıdaki listelerde yoksa, Android 8 ve üstü işletim sistemi ve ARCore desteğine sahipse oyunu çalıştıracaktır.​

oSoloTurk

BİZ MCDEYİZ
Yönetici
27 Mar 2019
113
9
185
17
Kocaeli
Android listesi daha geniş tutulabilirmiş.
Androiod Cihazlarındaki Geniş Yelpazenin Listelenmesi Sorun Oluşturacağı İçin Bunu Tercih Etmedim.
Android Cephesinde Nekadar Yazsakta Eksik Kalacağı İçin İnsanlar Kendi Cihazlarının Desteklenmediğini Düşünebilirler.
Bundan Dolayı Android İçin Gereksinimleri Belirtmek Daha Faydalı Olur Diye Düşündüm.

• Beğen
Tepkiler: IrfanDarmaDuman

IrfanDarmaDuman

Führer
Premium
Onaylı Satıcı
27 Mar 2019
41
3
175
16
İstanbul
Androiod Cihazlarındaki Geniş Yelpazenin Listelenmesi Sorun Oluşturacağı İçin Bunu Tercih Etmedim.
Android Cephesinde Nekadar Yazsakta Eksik Kalacağı İçin İnsanlar Kendi Cihazlarının Desteklenmediğini Düşünebilirler.
Bundan Dolayı Android İçin Gereksinimleri Belirtmek Daha Faydalı Olur Diye Düşündüm.
Mantıklı bir şey yapmışsın.