Batihost.com ile Minecraft server kurma

Batihost.com ile Minecraft server kurma işlemi için yapılması gerekenleri bu başlık altında detaylıca açıklamak istiyoruz. Umarız sizler için yararlı olur.

Hosting firmaları web sitesi kurmak isteyenler, VDS sahibi olmak isteyenler veya oyun sunucusuna sahip olmak isteyenler için çeşitli hizmetler sunan bir şirket. Bu şirketler arasında Batıhost da bizlerin karşısında bulunuyor. Müşterileri için elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteren Batıhost, aynı zamanda Minecraft sunucuları ile de oldukça popüler. Bu firma hakkında en çok merak edilen şeyler arasında Minecraft sunucusunun nasıl kurulacağı oluyor. Gelin sizlere bir Minecraft sunucusu nasıl kurulur detaylıca anlatalım.

Batıhost Hakkında Bilgi

Batıhost’un kökeni aslında 90’lı yıllara kadar dayanıyor. Her ne kadar 2012 yılında kurulsa da 1994’te internetin kamuya açık hale gelmesiyle Batıhost firması da bir adım atmak istedi. Henüz o zamanlar ismi Batıhost değildi, farklı bir şirket ismiyle internet hizmetlerine ağırlık veriyordu. İlk dönemlerde firma, disk ile satış gerçekleştiriyordu.

2012 yılına geldiğimizde Batıhost’un temelleri atılmıştı. Artık şirket, bu alanda daha ciddi bir iş yapıyordu. Hosting satışına başlayan firmanın Batıhost adını taşımasının sebebi de genel merkezinin İzmir’de bulunmasıydı.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Batihost.com ile Minecraft server kurma başlığına geçiş yapmadan önce birkaç bilgi daha vermek istiyoruz. 2013 yılında öneri doğrultusunda Minecraft sunucu hizmetleri verilmeye başlandı. 2016 yılına gelindiğinde yeni araçlar eklendi ve çeşitli Minecraft yenilikleri yapıldı. 2017 yılında Batıhost, daha da gelişerek siparişleri otomasyona bağlamıştı.

2021 yılında Batıhost, köklü bir değişikliğe gitti. Bu dönemde altyapıyı güçlendiren ekip, artık 24 çekirdekli bir makinede hizmet vermeye başladı. Ayrıca yazılımlarda da güncellemeler gerçekleştirdi. Günümüzde firma, en iyi şekilde müşterilere hizmet sunma gayreti içerisinde yer alıyor.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Batihost.com ile Minecraft Server Kurma

Batıhost ile beraber kaliteli bir Minecraft sunucusu sahibi olmanın yolu en uygun makineyi satın almak. Öncelikli olarak bu bağlantıya tıklayarak siteye ulaşın.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Batıhost’a Üye Olun

Siteye girdikten sonra sağ üst kısımdaki profil simgesine tıklayarak kayıt olma alanına gelin. Burada ad, soyad ve e-posta adresi gibi çeşitli bilgiler isteniyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra “Kayıt Ol” butonuna basın. Kayıt olma işlemi tamamlanınca hesabınıza giriş yapın.

Almak İstediğiniz Ürünü Belirleyin

Ana sayfaya girin ve sağ üst kısımdaki profil simgesine tekrar tıklayın. Bu sefer karşınıza kullanıcı paneli çıkacak. Hesabınız ile ilgili işlemleri buradan hallediyorsunuz. Burada pek çok araç mevcut.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Üst kısımdaki menüde “Hizmet” adı altında bir yer bulunuyor. Buraya tıkladıktan sonra “Yeni Sipariş” seçeneğine basın. Bu seçeneği seçtikten sonra karşınıza çeşitli Minecraft sunucusu paketleri çıkacak. Eğer çıkmadıysa “Menüyü Göster” butonuna basarak Minecraft sunucularının olduğu seçeneğe dokunun.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Ardından istediğiniz paketi seçin. Paketler RAM bakımından 3 GB’tan başlayarak 16 GB’a kadar uzanıyor. Paket tercihi yaptıktan sonra “Satın Al” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye basınca yeni bir ekran açılacak. Bu sayfada özet bilgiler yer alıyor. Ödemeyi tamamlamak için “Devam Et” butonuna basmalısınız. Ödeme tamamlandıktan sonra sipariş hazır hale geliyor.

Şu ek bilgileri de sağlamak gerekiyor. Satın alım sayfasında opsiyonlar da yer alıyor. Bu opsiyonlardan birisi ek disk alanı. Eğer daha fazla depolama alanı ihtiyacınız var ise ek disk alanı ayarlayarak ek ücret ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra kurulum seçenekleri ile de ekstra gün veya RAM hediyesi almanız mümkün oluyor.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Makineye Giriş Yapın

Batihost.com ile Minecraft server kurma adımları arasında makineye ulaşma da yer alıyor. Makine satın aldıktan sonra makinenin bilgilerine erişerek uzak masaüstü vasıtasıyla uzak sunucuya girilmeli. Bunun için kullanıcı paneli üzerinden sayfanın altında yer alan “Aktif Ürün / Hizmetler” kısmına gelinmeli. Bu kısımda “+ Hepsini Görüntüle” yazılı bir düğme mevcut. Bu butona basılmalı.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Bu butona basıldıktan sonra açılan sayfada alınan ürünlerin listesi görünür. Eğer ürün hazır ise ürüne tıklayarak ürünün panel sayfasına girin.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Bu işlemlerin ardından sayfayı aşağı kaydırın. Burada hesap bilgileri bulunuyor. IP adresi, kullanıcı adı ve şifreyi aklınızda tutun veya kopyalayın.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Sonrasında Uzak Masaüstü Bağlantısı uygulamasını çalıştırın. Önce IP adresini girin. Sonra “Bağlan” butonuna tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre sorulacak. Bu bilgileri giriş penceresine ekleyin. Bunun sonucunda uzak masaüstüne bağlanmış oluyorsunuz.

Minecraft Sunucusunu Başlatın

Kullanıcılar, Batihost.com ile Minecraft server kurma aşamalarının yanı sıra Minecraft sunucusunun nasıl açılacağını da merak edebilir. Eğer hazır sunucu arıyor iseniz Batıhost’un kendi geliştirdiği paneli kullanabilirsiniz. Masaüstünde bulunan Minecraft paneli ile sunucu paneline hemen ulaşabilirsiniz. Bu panelde pek çok araç ve özellik bulunmakta. Kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan Batıhost, en iyi imkanları bu uygulama ile birlikte tanıyor.

Batihost.com ile Minecraft server kurma

Eğer kendi Minecraft sunucunuzu kurmak isterseniz bu durumda daha karmaşık işlemler yapılması gerekiyor. Bunun için web sitemizdeki sunucu kurulum kategorisinden uygun sürümü seçerek sunucu kurulum adımlarını hemen öğrenebilirsiniz.

Konuyu nasıl buldun?
1
0
0
0
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir