Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma amacı bulunanlar adına bu başlık altında nasıl sunucu kurabileceğiniz bilgisini aktarıyor olacağız.

Batıhost, günümüzün en önemli hosting firmalarından birisi olmakta. Sunduğu makinelerle lider şirketler arasında yer alan firma, samimiyeti ile de kullanıcıların yoğun ilgisini çekiyor. Batıhost hakkında bilinmesi gerekenler arasında Minecraft sunucusu verdiği de yer alıyor. Minecraft sunucusuna ihtiyaç duyanlar için bu firma, harika bir tercih olacak. Bu rehberimizde sizler için Batıhost’un nasıl bir web sitesi olduğunu açıklayıp ardından nasıl Minecraft sunucusu kurulacağından bahsediyor olacağız. Umarız siz değerli okurlarımız adına faydalı bir içerik olur. Eğer hazırsanız hemen çayınızı, kahvenizi veya farklı bir içeceğinizi alıp yazıyı keyifle okumaya başlayın.

Batıhost Hakkında Bilgi

Batıhost, 2012 yılında kurulan fakat temellerini daha eski dönemlerde atan bir şirket. Erkan Babadağı tarafından kurulan firma, günümüzün en çok tercih edilen satış sitelerinden birisi olarak yer almakta. Batıhost ile beraber Minecraft sunucusu alabilirsiniz. Minecraft sunucuları arasında 3 GB RAM ile 16 GB RAM arasında makineler müşterilerle buluşuyor. Bunun yanı sıra özel makine isteyenler için dedicated sunucular bulunmakta. Bu sunucular, tamamen kullanıcıya özel olarak ayrılmış makinelerdir. Kullanıcılar, makineye istediği hizmetleri kurarak kendi kullanıcılarına hizmet sunabiliyor.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma öncesinde Batıhost’un sağladığı diğer hizmetlere de bir göz gezdirelim. Minecraft sunucusu kurma dışında MTA, Rust, Unturned ve FiVEM için de özel sunucu destekleri mevcut. Ayrıca kullanıcılar, isterse aşağıdaki sunucu türlerinden veya servislerden de yararlanarak müşterilerine en iyi hizmeti sunabilir veya makineyi kendisi için kullanabilir:

  • VDS
  • Discord VDS
  • Yüksek işlemcili VDS
  • Hosting
  • Alan adı
Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Batihost.com ile Minecraft Sunucu Kurma

Batıhost ile beraber Minecraft sunucusu kurmak isteyenler bu tür bir sunucunun nasıl satın alınacağını merak etmekte. Öncelikli olarak yapılması gereken şey Batıhost’un resmî web sitesine girmek. Resmî web sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Batıhost’a Kayıt Olun

Siteye girdikten sonra hesap oluşturmak ve ardından siteye üye olmak gerekiyor. Bunun için ana sayfada sağ üst tarafta bulunan profil simgesine tıklamalısınız. Bu simgeye bastıktan sonra kayıt için çeşitli bilgiler istenecek. Bu bilgiler arasında ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası ve adres gibi bilgiler yer alıyor. Gerekli bilgileri sağladıktan sonra ve onaylama sürecinin ardından Batıhost üyeliğinizi oluşturmuş olmalısınız. Artık bir diğer aşamaya geçmelisiniz.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Makineyi Satın Alın

Sırada makine satın alma var. Minecraft sunucusuna sahip olmak adına bu bağlantıya girmelisiniz. Bu sayfada pek çok makine yer alıyor. Kullanıcılar, bu sayfa üzerinde kendine uygun bir makine seçmeli. Üst kısımda bulunan makineler düşük işlemcili makineler. Alt kısımdaki makineler ise yüksek işlemcili makineler. Eğer Minecraft’ın son sürümleri oynanacak ise güçlü işlemcili makineler gerekiyor. Çünkü Minecraft sunucusu, güncel sürümlerde CPU’ya ciddi anlamda yükleniyor.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

İstediğiniz paketi seçmek için paketin üzerine gelin ve tıklayın. Yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada sipariş ile ilgili bilgiler yer alıyor. Sayfanın altında ek disk seçenekleri bulunmakta. Eğer ek disk istiyor iseniz biraz daha para ödeyerek ek depolama alanına sahip olabilirsiniz. Kurulum seçenekleri kısmı ise hediyeler veren bir kısım. Nasıl bir kurulum ve hediye istiyor iseniz buna göre bir tercih yapmalısınız. Ardından ödemeyi tamamlamalı ve makinenin kurulmasını beklemelisiniz.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Makineye Girin

Satın aldığınız makineye ulaşmak için ana sayfa üzerinden profil sağ üst taraftaki profil simgesine tıklayın. Açılan sayfanın biraz altında sol sekmede ürün ve hizmetlerin olduğu kısım bulunacak. Tüm ürünleri görüntülemek için “Hepsini Göster” butonuna tıklamalısınız.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma için bir diğer adım alınan ürünün sayfasına giriş yapma. Bu sayfada hangi ürünleri satın aldığınız bulunur. Aldığınız ürünlerin listesinin yanı sıra hangi ürünlerin aktif olduğu da belirtilir. Bu aşamada satın aldığınız ürünü seçmelisiniz.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Ürün sayfasına girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırmalısınız. Alt kısımlarda IP adresi, kullanıcı adı ve şifrenin yer aldığı bir bilgi paneli bulunacak. Bu paneldeki bilgilerin kullanılarak uzak masaüstüne bağlanılması mümkün.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Bilgileri aldıktan sonra Uzak Masaüstü Bağlantısı uygulamasını başlatın ve IP adresini girin. Sonrasında “Bağlan” butonuna tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre soracak. Bu kısma kullanıcı adı ve şifreyi girmelisiniz. Giriş işlemini onayladıktan sonra uzak masaüstüne bağlanmış olacaksınız. Eğer bir problem yaşarsanız destek talebi oluşturabilirsiniz.

Minecraft Sunucusuna Düzenleyip Başlatın

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma adımları genel olarak bu şekilde olmakta. Eğer hazır sunucu paneli üzerinden sunucuyu yönetmek isterseniz Batıhost’un sağlamış olduğu uygulamayı kullanmalısınız. Bu panel, pek çok özellik ve araç sayesinde oyuncuların zorlanmadan sunucu yönetmesine imkan tanıyor. Panele uzak masaüstünden ulaşılabilir.

Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma

Bu panele ek olarak kullanıcılar, kendi sunucusunu elle kurmak isterse bunun için de pek çok rehberimiz mevcut. Rehberlerimize ulaşmak için bu sayfaya girmelisiniz. Size uygun sürümü seçerek hemen rehberi okumaya başlayabilir ve kendi sunucunuzu kurabilirsiniz. Eğer istediğiniz sürüm yoksa sürümlerin kurulum aşamaları birbirine benzediği için en yakın sürümün sunucu kurulum rehberini inceleyebilirsiniz.

Bu rehberimizde siz değerli okurlarımız için Batihost.com ile Minecraft sunucu kurma adımlarından bahsettik. Umarız işinize yaramıştır. Herhangi bir sorunuz var ise yorum kısmında sorabilir veya Batıhost’ta bilet açabilirsiniz.

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
0
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir