Minecraft Server Satın Alma

Bazı insanların Minecraft server satın alma amacı bulunabiliyor. Bu başlık altında nasıl sunucu alınacağına dair bilgiler vermek istiyoruz.

Minecraft, günümüzün en eğlenceli ve en dolu dolu oyunlarından birisi. Sunduğu geniş dünyası ile vazgeçilmezlerden birisi haline gelen yapım, çeşitli özellikleri ile de merak ediliyor. Oyun ile ilgili bilinmesi gerekenlerden birisi sunucu desteğinin olması. Sunduğu sunucu desteği sayesinde oyundan arkadaşlarla birlikte en iyi performansı almak mümkün hale geliyor.

Minecraft Nedir?

Minecraft, 2009 yılında Mojang Studios tarafından geliştirilen bir oyun. 2014 yılında Microsoft’a satılan Minecraft oyunu, yeni sürümlerde daha düzenli bir geliştirme sürecine girerek her sürümde daha fazla özelliğe ağırlık vermeye başladı. Günümüzde 1.20 sürümü için çalışmalar yapan ekip, Microsoft çatısı altında oyuna yenilikler eklemeye devam ediyor.

Simülasyon tarzı bir oyun olan Minecraft’ta yapılabilecekler ise kişinin hayal gücüne bağlı bir şey. Çünkü oyunda yapılabilecekler sınırlandırılmıyor. İsteyen mini oyunlar oynar isteyen yapı yapar isteyen tek başına hayatta kalmaya çalışır.

Minecraft Server Satın Alma

Minecraft Server Nedir?

Minecraft server satın alma öncesinde Minecraft sunucularıyla alakalı bilgilerin bilinmesi gerekmektedir. Minecraft sunucusu, sunucu kurmak ve geliştirmek isteyenler için çıkarılan bir sistem. Sunucu sayesinde oyuncular, diğer oyuncularla birlikte oynayabiliyor. Bunun yanı sıra eklenti desteğiyle beraber daha fazlasını elde edebiliyor. Kısacası sunucu, oyuncuların aynı oyunda bulunmasını sağlıyor. Bundan dolayı Minecraft sunucusu olayı da büyük bir öneme ev sahipliği yapıyor.

Minecraft Server Satın Alma

Minecraft sunucusu satın almak isteyen kişilerin bilmesi gerektiği 4 temel madde var. Bunlardan ilki hosting bulma olurken bir diğer adım sunucuyu kurmak olarak geçiyor. Buraya kadar her aşama tamamlandıktan sonra reklam yapma kısmı karşımıza çıkıyor. Reklam yaptıktan sonra ise oyun keyifle oynanmaya başlanıyor. Kısacası Minecraft sunucusu açarak güzel deneyimler elde edebilirsiniz ve zevkli vakitler geçirebilirsiniz.

Minecraft Server Satın Alma

Lafı daha fazla uzatmadan sizler için Minecraft sunucusu kurarken hangi adımlarla karşılaşacağınızı aşağıdaki alt başlıklarda anlatmış bulunuyoruz. Her alt başlığı sırayla yazdığımızı belirtelim. İlk 2 alt başlık önemli, son 2 alt başlık ise isteğe bağlı olarak incelenebilir.

Hosting Keşfet

Bir girişimcinin yapması gerektiği ilk şey hosting bulmak. Hosting, barındırma servisidir. Amacı, sunucu makinesi satın alacak durumda olmayanlar için kiralama hizmeti sunmaktır. Yani buradaki makineler belirli bir süre boyunca ve genellikle 1 aylık olmak üzere kiralanarak müşteriye teslim edilir. Bu süre zarfında müşterinin yapması gerektiği şey makineyi güzelce kullanıp sunucu hizmetlerin başlamak.

İnsanların aklına gelebilecek sorulardan birisi şu: Hangi firmayı tercih etmeliyiz? Tercih edilebilecek birçok hosting şirketi mevcut. Bunlar arasında öne çıkanlardan birisi Batıhost olarak yer alıyor. Batıhost Minecraft sunucuları sunarak müşterilerine en iyisini vermeye gayret gösteriyor.

Batıhost’un sunduğu avantajlardan birisi makinelerin farklı özellikleri olması. Bu durum bütçesi düşük olanların da makine alabilmesi anlamına geliyor. Yani Minecraft server satın alma olayına girişecek olan bireyler ister zayıf ister güçlü makine alabilirler. Düşük işlemcili makineler almak isterseniz şunu bilmelisiniz ki bu makineler 1.12.2 gibi eski sürümlerde en iyi performansı gösterir. Güçlü işlemcili makinelerde ise 1.19 gibi sürümler uygundur.

Minecraft Server Satın Alma

Batıhost’un bir diğer avantajı ücretsiz reklama yer vermesi. İnsanların hem Discord sunucusunda hem forumda hem de Minecraft sunucu listesinde bedava reklam yapması mümkün oluyor. Bu sayede daha rahat oyuncu çekilebiliyor.

Barındırma şirketi, yalnızca bu ayrıcalıklarla kalmış durumda değil. Bunun yanı sıra kullanıcılar için Minecraft sunucu paneli de dağıtılıyor. Batıhost makinesi alan bir kişi, makineye girdiğinde sunucu panelini kullanabilmekte. Bu panel sayesinde sunucu yönetmek daha da kolaylaşıyor.

Batıhost denince akla sadece bu avantajlar gelmesin. Bununla birlikte kullanıcıların elde edebileceği daha pek çok şey var. Bunlardan bir diğeri de plugin paketi yani eklenti paketi. Eklenti paketi satın almak veya paket hazırlamak istemeyenler için 30’dan fazla eklenti paketine makinede yer veriliyor. İstediğiniz paketi seçerek hemen oynamaya başlayın.

Firma, çeşitli Minecraft araçlarına da sahip. Özellikle daha çok gelişmek isteyenler için oyuncularımız, Minecraft araçlarının yer aldığı web sitelerimizden yararlanabiliyor. Tek yapmanız gereken Batıhost’un resmî web sitesine girip faydalanmak istediğiniz aracı tercih etmek.

Minecraft Server Satın Alma

Sunucuyu Kur

Minecraft sunucusu kurmak için öncelikle makine alınması gerekiyor. Bu aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra artık gerekirse JAVA kurmak ve ardından gerekli sunucu dosyalarını makineye eklemek gerekmektedir. Ardından uygulanması gereken şey sunucu için gerekli eklentileri kurmak ve ayarlamaları tamamlamak. Bunların tamamını bu makalemizde anlattık. Buradan detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Reklam Yap

Minecraft server satın alma amacı bulunan pek çok birey var. Her bir bireyin farklı hedefleri yer alabiliyor. Bazıları arkadaşlarla oynamak isterken bazıları eklenti geliştirmek amacıyla sunucu kuruyor. Bazıları da oyuncular çekerek bu işi daha profesyonel yapmak istiyor. Profesyonelliğe adım atmak isteyenlerin yapması gerektiği şeylerden birisi reklam olmakta. Reklam vermek için birçok seçenek mevcut. Reklamları uygulamak için en uygun platformları tercih etmek gerekir. Facebook grupları, forumlar veya Discord sunucuları gibi yerlerin yanı sıra Batıhost’un sağladığı alanlar da ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Minecraft Server Satın Alma

Oynamaya Başla

Eğer Minecraft server satın alma sonrasında sunucu kurma ve diğer aşamaları başarıyla tamamladıysanız hayırlı olsun, artık güzel bir sunucuya sahipsiniz. Umarız bu yolda güzel işler yapar ve daha fazla oyuncuya ulaşırsınız. Sormak istediğiniz sorular bulunuyor ise yapmanız gereken şey bize yorumlar kısmında belirtmek. Bunun yanı sıra yapmanız gereken başka bir şey yer almıyor. Biz, elimizden geldiğince sizlerin sorularına dönüş yapıp cevap bırakıyor olacağız.

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
0
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir