Haritayı yüklemek için önce bir haritanız olması gerekiyor. Harita klasör şeklinde olur, eğer internetten indiriyorsanız muhtemelen .rar olarak inecektir, .rar dosyasını açın ve içindeki klasörü masaüstüne atın.

Daha sonra sunucumuzun ana dizinine girin. Yani plugins, başlat.bat dosyalarının olduğu kısıma masaüstüne attığınız klasörü atın ve adını world yapın. Tabii önceki world dosyasını silmeniz gerekecek. Bu işlem sonrasında önceki haritanızı silmek zorunda kalırsınız.

Eğer 1’den fazla dünya eklemek istiyorsanız Multiverse Core eklentisine ihtiyacınız var. Yazıya tıklayarak indirebilirsiniz. Multiverse Core.jar’ı plugins dosyasına atın, ardından sunucuyu yeniden başlatın. Başlattıktan sonra oyuna girip /mv yazın. Eğer komut listesi çıkıyorsa eklenti çalışıyor demektir. Şimdi ise haritanızı üstteki anlattığım şekilde klasör olarak sunucuzunun ana dizinine atın. Ardından sunucuda iken /mv import <dünyaismi> normal şeklinde komutu yazın. <dünyaismi> kısmına ana dizine attığınız harita klasörünün adını yazacaksınız.

Eğer böyle bir yazı geldiyse haritanız yüklenmiş demektir. Komudu yazdıktan sonra /mvtp <dünyaismi> yazarak dünyaya ışınlanabilirsiniz. Hayırlı olsun! Artık birden fazla dünyanız var.

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
0
1

Yorumlar

  1. Pingback: Çakma Lobi (Fake Lobi) Nasıl Kurulur? – Batihost Wiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir