Minecraft Sunucu Satın Alma

Minecraft sunucu satın alma olayı, pek çok kullanıcının merak ettiği bir olay. Bu başlık altında server satın almak isteyenlere bilgiler vereceğiz.

Minecraft oyunu oynamak isteyen insanlar, bazen sunucu kurma fikrine merak salabilmekte. Bu doğrultuda yapılması gereken şey bir sunucu kiralamak ve kiralanan makineye Minecraft sunucusu kurmak. Bunun için sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Umarız bu rehberimiz siz değerli okurlarımız için faydalı olur.

Minecraft Sunucu

Minecraft sunucu satın alma öncesinde Minecraft sunucusunun ne olduğundan bahsetmiş olalım. Minecraft sunucusu, oyunu arkadaşlarla veya diğer oyuncularla beraber oynamaya imkan tanıyan bir sistem. Oyuncular, kendi sunucusunu kurarak Minecraft’ı daha fazla oyuncu ile birlikte oynuyor. İster client ister ayrı bir server dosyası ile bu işlem yapılabiliyor. Client yani istemci üzerinden sunucu kurulumunda LAN kullanılıyor. Yani bilgisayarın kendi modemi üzerinden iletişim kuruluyor. Eğer sunucu makinesi alınacak ise ayrı bir sunucu dosyasının kullanılması gerekir.

Minecraft Sunucu Satın Alma

Minecraft Sunucu Satın Alma Aşamaları

Minecraft sunucusu kurmak için birçok aşamadan geçmek gerekiyor. Bunlardan ilki hosting firmalarını keşfetme aşaması. Bir sonraki aşama sunucu kurulumu. Sonrasında ise çeşitli kaynakları inceleyerek sunucuyu daha da geliştirme. Bu aşamalara sadık kalmak, kaliteli ve yüksek performanslı bir sunucu deneyimi anlamına geliyor.

Hosting Şirketini Keşfet

Pek çok hosting şirketi bulunuyor. Bundan dolayı oyuncuların en doğru hosting firması ile anlaşması gerekiyor. Karşımıza çıkan hosting firmalarından birisi olan Batıhost, samimiyeti ve kaliteli makineleri ile müşterilerini büyülemiş durumda.

Firmada hem düşük hem de yüksek işlemcili makineler bulunuyor. Bunun sebebi hem uygun fiyatlı hem de yüksek fiyatlı makinelere yer vermek. Herkes, kendi ihtiyacı doğrultusunda bütçesine uygun bir makine seçebiliyor. Ardından aldığı makineye bağlanıp kullanmaya başlayabiliyor.

Batıhost’un sunduğu en önemli avantajlardan birisi 1 GB RAM hediyesi. Oyuncular, eğer makineyi 1 gün gecikmeli kurarsa bu durumda 1 GB RAM kazanıyor ve daha fazla bellek yer alacağı için sunucuyu daha akıcı yönetebiliyor.

Minecraft Sunucu Satın Alma

Sunucuyu Kurmaya Başla

Bir sonraki aşamada uygulanması gereken şey Minecraft sunucusu kurmak için JAVA’ya sahip olmak. Ardından sunucu kurulum işlemlerine geçiş yapmak. Aşağıdaki adımları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

  • Uzak Masaüstü Bağlantısı ile makineye gir.
  • JAVA yoksa kur, varsa gerekliyse güncelle.
  • Sunucu için gerekli dosyaları indir.
  • Ayarları hallet.
  • Sunucuyu kullanmaya başla.

Minecraft sunucusu kurulumunun nasıl yapıldığı ile ilgili daha öncesinde çeşitli ve ayrıntılı bilgiler vermiştik. Bu içeriğe ulaşıp detaylı bilgi sahibi olmak istiyor iseniz buraya tıklayıp makalemizi incelemeye başlayın.

Minecraft Sunucu Satın Alma

Çeşitli Kaynakları Araştır

Sunucu hazır hale geldikten sonra artık yapılması gereken şey kaynakları inceleyerek daha gelişmiş bir sunucu haline bürünmek. Bir anda profesyonel olmak beklenmez. En doğru karar uzmanlığa giden bu yolda en doğru seçenekleri belirlemek. Spigot, Bukkit veya bunun gibi pek çok Minecraft ile ilgili kaynaklar incelenmeli ve bu kaynaklarda yer alan içerikler keşfedilmeli. Bu sayede bir sunucunun nasıl daha profesyonel olacağı ile ilgili bilgilere sahip olunabilir ve yeni içerikler sunucuya eklenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Minecraft sunucu satın alma ile ilgili bilinmesi gereken daha pek çok şey var. Google’a baktığımızda insanların sorduğu 3 soru dikkatimizi çekti. Bu 3 soruyu cevaplayıp oyun severlerin merakını gidermek isteriz.

Minecraft Sunucu Satın Alma

Minecraft sunucusu nereden kiralanır?

Minecraft sunucusu kiralamak için günümüzde karşımıza pek çok yer çıkıyor. Bunlardan birisi olan Batıhost 1 GB RAM hediyesi kampanyası, ücretsiz reklam fırsatı ve kendine özel sunucu paneli ile oyuncuların ihtiyacına yönelik çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Kısacası oyuncuları düşünen ve kullanıcı dostu arayüze sahip bu firmayı tavsiye ediyoruz.

Minecraft sunucusu kaç TL?

Bir Minecraft sunucusu kaç TL olabilir ki? Bu soru da insanların merak ettiği bir diğer şey. Her şirketin farklı fiyat politikaları bulunuyor. Minecraft sunucusu için en uygun makinelere göre fiyatlar genel olarak 30 liradan başlayıp yükselerek artıyor. Tabii aylık 30 liralık makine ile 1.12.2 gibi eski sürüm sunucularda akıcı oynanır. Daha iyi makineler almak gerekiyor ki 1.19 ve 1.20 sunucusu gibi sunucularda başarılı bir performans alınsın.

Minecraft Sunucu Satın Alma

Server kurma güvenilir mi?

Sunucu kurma işi dosyaların nereden indirildiğine bağlı olarak güvenilir olur. İster sunucu yazılımı dosyası olsun ister eklenti dosyaları olsun Spigot, Bukkit, CurseForge veya bu gibi güvenilir kabul edilen kaynaklardan dosya indirilmesi yapıldığında problem çıkma ihtimali oldukça düşük. Geliştiriciler yükleme yapıyor, bundan dolayı değerlendirmesi iyi olan ve bol indirilmiş dosyaları indirmek daha az riskli olacak.

Bu başlık altında siz değerli kullanıcılarımız için Minecraft sunucu satın alma ile ilgili pek çok bilgiyi sunmuş olduk. Umarız bu yazı sizler için yararlı olmuştur. Eğer aklınıza takılan çeşitli sorular var ise hemen bize yazabilir ve bu soruların cevapsız kalmamasını sağlayabilirsiniz. Biz, ekipçe elimizden gelen cevabı vermeye çalışacağız.

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir