MCPEDL

İnsanların en çok merak ettiği şeylerden birisi MCPEDL sitesi oluyor. Bu site, Google’da en çok aratılan platformlardan birisi haline dönüşmüş durumda.

Minecraft için bu zamana kadar birçok uygulama geliştirildi. Bu uygulamalar arasında karşımıza çeşitli içeriklerin bulunduğu siteler de çıkıyor. Bu siteler, oyun için türlü türlü araçlara ve paketlere yer veriyor. Bu da oyuncuların bu imkanlardan yararlanmasına olanak tanıyor. Şimdi sizleri internetin sıklıkla kullanılan sitelerinden birisiyle tanıştırmak istiyoruz.

MCPEDL Nedir?

Bu platform, Minecraft Bedrock Edition için kurulmuş bir kütüphane. Amacı, Bedrock Edition oyuncularının çeşitli içeriklerden yararlanmasını sağlamak. Pek çok içeriğe yer veren bu ortam, sunduğu paketlerle insanların gönlünde taht kurmuş durumda. Site içerisinde harita, mod ve doku paketleri gibi birçok kategori bulunmakta. Kullanıcılar, istediği kategoriyi inceleyerek oyununu buna göre geliştirebilir.

MCPEDL

Bu Uygulama Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için yapılması gereken şey resmî web sitesine dahil olmak. Bu siteye girdikten sonra Bedrock Edition için ne alınmak isteniyor ise o içerikler seçilmeli. Gerekirse arama kısmı kullanılarak daha fazla içeriğe ulaşmak mümkün.

Arama kısmı, Bedrock Edition oyuncuları için önemli bir alan. Çünkü bu alan sayesinde oyuncular, oyunu için istediği içeriklere daha rahat ulaşır. Arama kısmına sağ üst köşeden ulaşmak mümkün oluyor.

Bir diğer kısım ise kategori kısmı. Kategoriler, üst tarafta sıralanmış durumda. Buradan istenilen kategori seçilerek MCPEDL sitesinde o sayfadaki içeriklere ulaşılabiliyor. Türler arasında modlar, sunucular, tohumlar ve haritalar gibi birçok kategori bulunmakta.

MCPEDL Özellikleri

Bu site, sunduğu pek çok özellik ile bizlerin karşısına çıkıyor. Sitenin sunduğu şeyler arasında modlar yer alıyor. Eklentiler, bir oyunun daha eğlenceli ve daha işlevsel hale gelmesinde etkili olmakta. Yeni yaratıklar, yeni bloklar, yeni silahlar veya bunun gibi birçok içerik için mod sayfası kontrol edilmeli.

MCPEDL

Bir diğer sayfa haritalar olarak yer alıyor. Platform, sunduğu çeşitli haritalarla oyuncuların bu haritalardan faydalanmasına imkan tanımakta. Haritalar arasında macera, mini oyun, parkur, bulmaca ve kızıltaş mekaniği gibi birçok harita türü bulunuyor. Haritaların kategorize edilmesi de kullanıcılar için büyük bir avantaj.

Bir diğer sayfa olan doku sayfası ise karakter dokularına yer vermekte. Kullanıcılar, buradaki dokular arasından istediği dokuyu indirerek kendi dokusunu oyun içerisinden güncelleyebiliyor. Buna ek olarak birden fazla karakter dokusunun yer aldığı paketler de bulunmakta.

MCPEDL

Karşımıza çıkan bir diğer kısım doku paketleri. Oyunun dokusunu güncellemek isteyenler için doku paketi kısmı yer almakta. Bu kısımda birçok doku paketi önümüze çıkıyor. Oyuncular, kendi sürümüne uygun bir doku paketi seçerek kurabilir ve hemen oynamaya başlayabilir.

MCPEDL sitesinden yararlananlar için harita tohumları da sağlanmakta. Burada pek çok harita tohumu karşımıza çıkıyor. Özellikle ilgi çekici farklı tohumlar listelenmiş durumda. Bu tohumlar arasından beğenilenler alınabilir ve hemen yeni bir harita oluşturulabilir.

Web sitesi, bunlara ek olarak sunucu listesinin bulunduğu bir sayfaya da ağırlık veriyor. Bu sayfada kullanıcılar, çeşitli sunucular arasından istediği Bedrock Edition sunucusunu seçerek o sunucuda oynamaya başlıyor. Bedrock Edition, bilindiği üzere çapraz platform desteğine sahip bir uygulama. Yani JAVA Edition hariç diğer platformlar, Bedrock Edition üzerinde. Bundan dolayı hangi platformda bulunuyorsanız bulunun sunuculara rahatlıkla girebilirsiniz.

Eğer sunucu kurmak istiyorsan hemen sen de Minecraft sunucu kirala!

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
0
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir