Minecraft indir

İnsanlar, internet üzerinde “Minecraft indir” araması da yapıyor. Bu doğrultuda sizlere Minecraft’ın nasıl kurulacağından bahsetmek istiyoruz.

Minecraft, günümüzün en çok oynanan oyunlarından birisi olmakta. GTA V’ten bile daha fazla satın alıma sahip olan bu oyun, büyük bir popülariteye yer veriyor. Bu doğrultuda oyunu oynamak isteyenlerin sayısı da hız kesmeden artıyor. Güncel satış miktarlarını incelersek Minecraft, 238 milyon satış elde ederken GTA V, 175 milyon satmış durumda. 3. sırada ise 100 milyon satın alım ile Tetris yer alıyor. Yani Minecraft, oldukça büyük bir başarı elde ediyor.

Minecraft indir

Minecraft’a başlamak için birçok seçenek var. Mojang ekibi, o kadar büyük bir ilerleme kaydetti ki neredeyse her cihazda oyun oynanabilecek düzeyde. Küçük cihazlardan büyük cihazlara pek çok yerde Minecraft oynamak mümkün. Bu başlık altında her platform için oyunun nasıl oynanacağını açıklayacağız.

Minecraft Nedir? Özellikleri

Minecraft indir işlemine geçmeden önce bazı bilgiler vermek gerekiyor. Öncelikle Minecraft’ın ne olduğundan bahsedelim. Minecraft, 18 Kasım 2011 tarihinde piyasaya tam sürüm olarak sürülmüş olsa da asıl geliştirilmeye başlandığı yıl 2009 olarak yer alıyor. 2009’dan bu yana oyun, her yıl yeni güncellemeler alarak kendini geliştiriyor.

Oyunun temel bir amacı veya hikayesi bulunmuyor. Mojang, oyuna yeni sürümlerde hikaye eklemek istediğini de belirtti fakat henüz bir hikayeye yer verilmedi ve nasıl bir hikaye olacağı hakkında kesin bir bilgi yok.

Minecraft’ta pek çok şey yapılabilmekte. Bunlar arasında şunları sıralayabiliriz:

 • Hayatta kalma modunda oynama
 • Macera haritalarında bir serüvene katılma
 • Mini oyunlarla rekabete dahil olma
 • Modlu Minecraft oynayarak yeni özellikleri keşfetme
 • Arkadaşlarla beraber şehir kurma
Minecraft indir

Minecraft İndir

Şunu belirtelim ki bu yazıda korsana destek verilmiyor. Yani orijinal oyunun alımından bahsedilecek. JAVA Edition sahibi olmak için öncelikle buradaki adrese girilmeli. Ardından 2 paket, kullanıcıları karşılayacak. Bu paketlerden birisi temel oyun paketi. Bir diğeri ise Deluxe Edition olmakta. Deluxe Edition şunları içeriyor:

 • 1.600 Minecoin
 • 5 harita
 • 5 personel öğesi
 • 3 emote
 • 3 kostüm paketi
 • 1 görünüm paketi

Paketlerden birini seçtikten sonra satın alım işlemini tamamlayın ve oyunu indirmeye ve hemen oynamaya başlayın.

Minecraft indir

Minecraft APK Nasıl Yüklenir?

Minecraft oynamak için bir diğer yöntem Android işletim sistemini kullanmak. Oyunun güncel sürümü 802 MB boyutunda olmakla birlikte en az Android 5.0 işletim sistemini desteklemekte. Oyunu kurmak için buradaki adrese girilmeli ve satın alım işlemi sonrasında oyun kurulmalı. Minecraft indir adımları bu şekilde tamamlanmış oluyor.

Minecraft indir

Minecraft Windows 10 Edition Nasıl Kurulur?

Minecraft oyununu JAVA Edition yerine Bedrock Edition ile oynamak isterseniz Windows için özel Minecraft sürümü bulunuyor. Oynamak için yapmanız gereken şey bu bağlantıya girip oyunu satın almak veya Game Pass üyeliği ile oyunu oynamak. Bildiğiniz üzere Xbox Game Pass, birçok oyunun ücretsiz oynanmasını sağlayan bir üyelik. Fiyatı ise halen zamlanmadığı için büyük bir avantaj sunuyor.

Diğer Platformlara Minecraft Kurma

Daha pek çok platformda Minecraft oynanabilmekte. Bu platformlar arasında iOS, iPadOS, Xbox, Nintendo Switch ve PlayStation 4 yer alıyor. PlayStation 5, geriye dönük uyumluluğa yer verdiği için oyuncular, Minecraft’ı oynayabiliyor.

Minecraft indir

iOS ve iPadOS

Minecraft, Apple’ın geliştirmiş olduğu iOS ve iPadOS sürümlerinde oynanabilen bir oyun. Bu oyuna erişmek için bu bağlantıya girin ve oyunu satın aldıktan sonra sisteminize kurun. Sonrasında oyunu keyifle oynamaya başlayın.

Xbox

Minecraft indir amacı bulunan kullanıcılar, Xbox sürümüne de erişmek isteyebilir. Bunun için bu bağlantıya tıklanılmalı ve oyun için istenilen sürümün seçimi yapılmalı. Bu sayfa hem Windows 10 Edition için hem de Xbox konsolu için geliştirildi.

Minecraft indir

Nintendo Switch

Minecraft, Nintendo Switch platformunda da oynanması mümkün bir oyun. Nintendo Switch taşınabilir bir el konsolu. Minecraft oyununu bu cihazda oynamak için şu bağlantıya tıklamalısınız. Buradan oyunun Nintendo Switch sürümüne sahip olabilir ve oyunu zevkle oynamaya başlayabilirsiniz.

Minecraft indir

PlayStation 4

PlayStation 4 sürümüne özel Minecraft’ı indirmek için bu bağlantıya girip satın alım işlemini başlatabilirsiniz. Oyuncular, oyunu satın aldıktan sonra indirerek hemen oynamaya başlıyor. Şunu belirtelim ki Sony, oyunun PS5 konsolunda da desteklendiğini açıklıyor.

Minecraft Education Edition Nasıl Kurulur?

Minecraft indir işlemine ek olarak Education Edition da insanların araştırmasını yapmış olduğu bir durum olmakta. Education Edition, Bedrock Edition’un içine entegre edilmiş bir sürüm.

Minecraft indir

Bedrock Edition’da bu özelliği aktif etmek için oyunu başlatın. Ardından “Oyna” butonuna basın. Sonrasında “Yeni Oluştur” seçeneğini seçin. Sonrasında “Yeni Dünya Oluştur” tercihini yapın.

Minecraft indir

Bu seçeneklerin ardından sol taraftaki “Hileler” sekmesine geçin. En üst kısımda yer alan “Hileler” seçeneğini aktifleştirin. Sonrasında en alta inip “Education Edition” özelliğini aktif edin. Bu adımların sonucunda Minecraft’ın eğitim sürümü oynanabilir hale geliyor.

Education Edition sürümünde pek çok farklı özellik bulunuyor. Sınır ekleme, kimyasal deneyler gerçekleştirme ve fotoğraf çekme gibi özellikler arasından oyuncular, çeşitli şeyleri keşfedebilmekte. Bu sürümün temel amacı, öğrencilere eğitim vermek.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft, çok yüksek olmayan bir sistem gereksinimlerine sahip. Minecraft indir amacı bulunanlar bu amacı gerçekleştirmeden önce sistem gereksinimlerini öğrenmeli. Oyunun sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi.

 • Minecraft versiyonuna göre uygun bir JAVA sürümü
 • Intel Core i3-3210 veya AMD A8-7600 CPU
 • 4 GB bellek
 • NVIDIA GeForce 940M, AMD Radeon R5 220 veya Intel HD 4000 GPU
 • OpenGL 4.4 sürümü
 • 300 MB depolama

Eğer server kurmak istiyorsan hemen Minecraft sunucu kirala!

Konuyu nasıl buldun?
0
0
0
0
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir